Fantastyczna akcja powiatu. Mielec na ustach całej Polski [FILM, ZDJĘCIA]
To już potwierdzone! Mieszkańcy powiatu mieleckiego wspólnie ułożyli największy w Polsce herb z plastikowych nakrętek. Jego powierzchnia wyniosła ponad 109,5 metrów kwadratowych. Dotychczasowy rekord kraju należał do Zakopanego, gdzie wzór osiągnął 38 metrów kwadratowych. Ten wynik przebito trzykrotnie podczas sobotniej (24.06) imprezy „Powitanie Lata” na bulwarach przy Wisłoce. Potwierdziła to Dominika Mazur z Biura Rekordów, która wcześniej sprawdziła herb powiatu mieleckiego.Do ułożenia znaku wykorzystano blisko tonę nakrętek. Ich zbiórka trwała przez trzy miesiące, w 16 punktach na mapie całego powiatu. Zaangażowali się w nią mieszkańcy gmin, uczniowie i przedszkolaki, a także różne instytucje. – Pokazaliśmy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć wszystko – mówił tuż po otrzymaniu certyfikatu potwierdzającego rekord starosta Zbigniew Tymuła. – To dzięki wam, drodzy mieszkańcy, nasz powiat  został rozsławiony, a niezbędna pomoc trafi do potrzebujących dziewczynek.
Blisko tona zebranych nakrętek przekazana zostanie na rzecz Kingi Kręcigłowy, która urodziła się z Zespołem Downa i Kasi Kulpy chorującej na dziecięce porażenie mózgowe. Wyjątkowe przedsięwzięcie relacjonowały niemal wszystkie media lokalne i regionalne. O akcji był też materiał w Teleexpressie.O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.