Gigantyczna dotacja dla szpitala! Będzie nowy blok operacyjny!Prawie 15 mln zł w przyszłym roku trafi na przebudowę bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Mielcu. Stanie się tak dzięki 10 mln zł dotacji unijnej z Regionalnego Programu Operacyjnego.
W segmencie „I” planuje się połączenie kilku pomieszczeń w jedną salę pooperacyjną. Ma tam powstać także blok operacyjny, który ma być rozszerzeniem istniejącego powiększonym o parter z dodatkowymi trzema salami operacyjnymi. W części „H” powstanie nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Blisko 15-milionowa inwestycja oznaczać będzie również zakupy aparatury medycznej. Szpital wyposaży blok w łącznie 167 sztuk nowego sprzętu. Wdrożona zostanie również sieć Wi-Fi, która zapewni sprawne działanie urządzeń i poprawi komunikację pomiędzy oddziałami.
– Cieszymy się z tego, że dzięki przebudowie bloku operacyjnego poprawimy komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Uzyskanie dofinansowania to duży sukces, za który dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom, w tym osobom piszącym wniosek – zaznacza starosta Zbigniew Tymuła.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.