„German Death Camps” w Radomyślu Wielkim
„German Death Camps” to ciesząca się ogromną popularnością w naszym kraju akcja społeczna, której celem jest przeciwdziałanie fałszowaniu historii, dotyczącej holocaustu i obozów koncentracyjnych zorganizowanych przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich w czasie II wojny światowej. Tego fałszowania co jakiś czas dopuszczają się zachodnie media, w tym niemieckie. Sztandarowym przykładem tego jest stacja ZDF.

Po nagłośnieniu sprawy doszło do ostrej reakcji polskich internautów w sieci i mediach społecznościowych. M.in. powstało wiele memów informujących o tym, że obozy śmierci stworzyli Niemcy. Później narodził się pomysł, aby mobilny, podświetlany billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” wyruszył z Polski do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii. Billboard wzywający ZDF do przeprosin pojawił się pod siedzibą telewizji w Moguncji, a także w Bonn, Brukseli, Londynie i Cambridge.
Akcję koordynowała Fundacja Tradycji Miast i Wsi. Jej przedstawiciel, Dawid Hallmann będzie gościł w piątek (17.02) w Radomyślu Wielkim. Z mieszkańcami spotka się om o godz. 17.30 w sali narad „Sokoła”, przy ul. Rynek 29. Wstęp jest wolny.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.