Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej pełen atrakcji: wozy bojowe i rajd rowerowy
W środę (02.05), w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej im gen. Stanisława Maczka wspólnie z ośrodkiem Kibice Razem Stal Mielec szykują wyjątkową akcję. Za pomocą zabytkowych wozów bojowych zamierzają rozdysponować kilkaset biało-czerwonych flag. W założeniu wydarzenie to ma stanowić impuls dla innych do realizacji podobnych przedsięwzięć.

– Chcemy podnieść świadomość tego święta wśród mielczan i pomóc im udekorować swoje domy polskimi barwami – mówi Jakub Cena z GRH im. gen. Maczka. – Startujemy popołudniu. Ulicami miasta będą jeździć oddziały złożone z umundurowanych członków naszej grupy i kibiców. Będziemy kolportować zakupione własnym sumptem flagi na specjalnych drzewcach. Odwiedzimy miejsca często uczęszczane przez mielczan, czyli: Rynek, Plac Armii Krajowej, czy centra osiedli.
W Dniu Flagi w Mielcu odbędzie się też inna impreza. Mowa o rajdzie rowerowym. Cykliści zbiorą się o godz. 10.30 obok Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie znajduje się symboliczny grób Wojciecha Lisa „Mściciel”. Potem pojadą do Tuszowa Narodowego, tam zwiedzą dom urodzenia gen. Władysława Sikorskiego. Rajd zakończy się na Polanie Żołnierzy Wyklętych w Szydłowcu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.