Dzielnicowi zatrzymali trzech poszukiwanych

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Dzielnicowi, pracujący na terenie Mielca, zatrzymali trzech mężczyzn. Z różnych powodów ukrywali się oni przed organami ścigania.

We wtorek (15.11) dzielnicowy obsługujący rejon nr 6, który swoim zasięgiem obejmuje osiedle Żeromskiego, podczas służby zauważył osobę, która od razu wydała mu się podejrzana.
Jego rysopis bowiem odpowiadał wizerunkowi 52-letniego mężczyzny, który był ścigany.  Potwierdziły to dane w systemach informatycznych. Szukała go Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.

Dzień później, w środę (16.11) dzielnicowy obsługujący rejon nr 5, który swoim zasięgiem obejmuje osiedle Niepodległości, „odwiedził” osobę poszukiwaną pod ustalonym adresem.

46-latka szukano w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Najpierw trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia do Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W czwartek (17.11) dzielnicowa obsługująca rejon nr 2 w Mielcu, który obejmuje osiedle Kusocińskiego, podjęła interwencję wobec 40-letniego mężczyzny.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to poszukiwany mieszkaniec Mielca. Szukano go w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

40-latek, po  doprowadzeniu do jednostki policji, wpłacił grzywnę dzięki, której mógł uniknąć aresztu.

Dzielnicowi podkreślają, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli wiemy, gdzie przebywa taka osoba, możemy anonimowo poinformować o tym telefonicznie jednostkę policji.
Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Grozi za to do pięciu lat więzienia.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.