Dyrektor szpitala odwołany. Kto jego następcą? Zaskakująca propozycja
Od kilku dni Mielec żyje odwołaniem Leszka Kwaśniewskiego ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu. Powód to pogarszający się stan finansów placówki. Nie bez znaczenia było tu stanowisko szpitalnych związków zawodowych.

Okazuje się, że na ten rok szpital zaplanował 15 mln zł straty. Spodziewaliśmy się, że będziemy na minusie, ale nie na tak dużym. To bardzo duża kwota. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy cięli strategiczne zadania po to, żeby ratować finanse szpitala – podkreśla starosta Stanisław Lonczak.
Najprawdopodobniej 26 lutego odbędzie się specjalna sesja Rady Powiatu poświęcona sytuacji szpitala. Tymczasem wśród dziennikarzy pojawił się już ranking osób, które miałyby zastąpić Leszka Kwaśniewskiego. W tym gronie jest między innymi Leszek Kołacz, którego kilka lat temu z funkcji dyrektora szpitala zwolnił ówczesny starosta, a dziś radny powiatowy PiS, Zbigniew Tymuła.
Nie chciałbym tych słów nawet słyszeć, ani ich komentować – komentuje były starosta. – Są dokumenty z 2013 r., kiedy pan Kołacz był dyrektorem. Znajdują się one w pewnej instytucji. Jeszcze są nierozczytane. Każdy podejmuje decyzje i za nie odpowiada. Również pan starosta. Nie przeszkadza mi, czy dyrektorem będzie ten czy inny pan. Tylko, żeby nie był nim pan Kołacz. Czy będę bronił pana Kwaśniewskiego? Ja zawsze podchodzę do tematu merytorycznie. Ja murem jak wcześniejsza władza – za nikim stać nie będę.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.