Dwieście lat, Panie Kapitanie
Dziś (27.12) swoje 88. urodziny obchodzi kpt. Jerzy Dębicki – jeden z nielicznych mieleckich autorytetów. – Pan kapitan to przyjaciel naszej grupy, prawdziwy bohater, który poświęcił całe swoje życie dla Polski i Mielca, a jednocześnie bardzo skromna osoba – mówią aktywiści Patriotycznego Mielca.
Jerzy Dębicki podczas okupacji hitlerowskiej był harcerzem Szarych Szeregów Armii Krajowej w Mielcu. Po wkroczeniu sowietów i utrwalania przez nich komunizmu był członkiem Tajnej Niepodległościowej Drużyny Harcerskiej. W 1951 r. wraz z współtowarzyszami został aresztowany i skazany na 12 lat więzienia za posiadanie broni oraz działalność w tajnych organizacjach niepodległościowych.
200 lat Panie Kapitanie!Mamy do Was ogromną prośbę! Dzisiaj swoje 88. urodziny obchodzi kpt. Jerzy Dębicki! Udostę…

Opublikowany przez Patriotyczny Mielec na 27 grudnia 2017
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.