Druga z rzędu porażka Stali

Po serii trzech zwycięstw, przyszedł czas na dwie porażki z rzędu. Dziś (18.09), w zaległym meczu, który w pierwotnym terminie (8 września) został odwołany z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych, piłkarze mieleckiej Stali przegrali z GKS Tychy 1:2. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny Bartosz Nowak.

Spotkanie przy ulicy Solskiego w Mielcu obserwowało z trybun blisko trzy tysiące kibiców. Tyszanie czuli się jednak jak u siebie i wyszli na prowadzenie już w 8 minucie gry. Na kolejne bramki trzeba było czekać do II połowy, gdy w odstępie minuty piłka dwa razy ugrzęzła w siatce. Najpierw do remisu doprowadził Bartosz Nowak po ładnej akcji gospodarzy, ale odpowiedź GKS była jednak błyskawiczna.

W 74 minucie za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał zawodnik gości. Gospodarze starali się to wykorzystać. Bezskutecznie. Stal, która jeszcze przed tygodniem była liderem, doznała drugiej w odstępie paru dni porażki, W następnej kolejce, w sobotę (21.09) FKS będzie podejmować u siebie GKS Bełchatów. Początek tego spotkania o godzinie 17.