Druga z rzędu porażka Stali
Po serii trzech zwycięstw, przyszedł czas na dwie porażki z rzędu. Dziś (18.09), w zaległym meczu, który w pierwotnym terminie (8 września) został odwołany z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych, piłkarze mieleckiej Stali przegrali z GKS Tychy 1:2. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny Bartosz Nowak.

Spotkanie przy ulicy Solskiego w Mielcu obserwowało z trybun blisko trzy tysiące kibiców. Tyszanie czuli się jednak jak u siebie i wyszli na prowadzenie już w 8 minucie gry. Na kolejne bramki trzeba było czekać do II połowy, gdy w odstępie minuty piłka dwa razy ugrzęzła w siatce. Najpierw do remisu doprowadził Bartosz Nowak po ładnej akcji gospodarzy, ale odpowiedź GKS była jednak błyskawiczna.

W 74 minucie za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał zawodnik gości. Gospodarze starali się to wykorzystać. Bezskutecznie. Stal, która jeszcze przed tygodniem była liderem, doznała drugiej w odstępie paru dni porażki, W następnej kolejce, w sobotę (21.09) FKS będzie podejmować u siebie GKS Bełchatów. Początek tego spotkania o godzinie 17.

9. kolejka Fortuna 1 Liga, piątek, 13 września
Stomil OlsztynStal Mielec 1:0
FKS: Seweryn Kiełpin – Martin Dobrotka, Andreja Prokić, Mateusz Mak (46′ Łukasz Janoszka), Szymon Stasik (82′ Paweł Olszewski), Josip Soljic, Bartosz Nowak, Adrian Paluchowski (69′ Josip Barisic), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getiger, Lukas Bielak.
8. kolejka Fortuna 1 Liga, środa, 18 września
Stal MielecGKS Tychy 1:2 (Nowak 64’)
FKS: Seweryn Kiełpin, Martin Dobrotka, Andreja Prokić (70’ Mateusz Mak), Łukasz Janoszka, Szymon Stasik (70’ Paweł Olszewski), Josip Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Adrian Paluchowski (73’ Josip Barisic), Krystian Getinger, Lukas Bielak. Widzów:  2898.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.