Kronospan odchodzi z Mielca [PRIMA APRILIS]
Jak się dowiedzieliśmy, produkująca płyty meblowe, panele i kleje, firma Kronospan rezygnuje z działalności w Mielcu i przenosi swoją produkcję na Ukrainę.

Niewiadomo jeszcze co się stanie z zostawionym przez tę fabrykę majątkiem. Najprawdopodobniej zostanie on w całości zdemontowany i przeniesiony do naszego wschodniego sąsiada. Do kosza wyrzucić należy więc decyzję środowiskową dotyczącą rozbudowy fabryki, jaką w ostatnim czasie Kronospan otrzymał od Urzędu Miasta.
Odejście z Mielca firmy, która od lat jest zaliczana przez mieszkańców do głównych winowajców zanieczyszczeń środowiska, najprawdopodobniej jest związane z aktywnością europosła PiS, Tomasza Poręby. Przypomnijmy, że w ub. r. zwrócił się on w tej sprawie do ministra środowiska, Jana Szyszki; jak i Komisji Europejskiej (więcej o tym TUTAJ). Poręba skierował też stosowne pismo do właścicieli korporacji Kronospan. Ci po ponad półrocznym namyśle podjęli decyzję o wycofaniu swego biznesu z Mielca.Publikacja jest żartem na PRIMA APRILIS.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.