Czy mieleckie szkoły średnie poradzą sobie z podwójnym naborem?
Szkoły średnie w całym kraju przygotowują się do zdwojonego naboru do pierwszych klas. Nie inaczej jest w placówkach na terenie powiatu mieleckiego, gdzie według szacunków 1 września przybędzie ok. 1300 absolwentów szkół podstawowych i 1200 gimnazjów.

W roku szkolnym 2018/19 we wszystkich średnich placówkach oświatowych na terenie powiatu uczyło się blisko trzy tysiące uczniów. Znaczne zwiększenie ich liczby z pewnością spowoduje zmianę organizacja ich pracy. Tam gdzie będzie to możliwe, wykorzystane zostaną rezerwy lokalowe. Jednak we wszystkich szkołach trzeba będzie wydłużyć proces nauczenia. Nie będzie to system dwuzmianowy.

Podwójny nabór jest dla nasz rzeczywiście sporym wyzwaniem – powiedział Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki. – Niemniej jednak do problemu jesteśmy dobrze przygotowani i sadzę, że sobie z nim poradzimy. Chcę uspokoić rodziców. W każdej szkole mamy zaplanowane „podwójne klasy”, i w związku z tym nie będzie wzajemnej rywalizacji pomiędzy absolwentami podstawówek i gimnazjów – zapewnił.
Andrzej Bryła dodał, że dyrektorzy szkół zadbali o zwiększoną ilość nauczycieli. Dodaje, że nie będzie problemów z przedmiotami humanistycznymi. Pewne komplikacje mogą jednak wystąpić, jeśli idzie o przedmioty zawodowe. Ale być może jednak i z tym problemem, jak zapewnia, uda się uporać.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.