Kolejne zakażenie koronawirusem w regionie. „To kobieta w sile wieku”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (21.03) o kolejnych trzynastu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw: wielkopolskiego – 4, dolnośląskiego – 3, podlaskiego – 3. Małopolskiego – 1, lubelskiego – 1, kujawsko-pomorskiego – 1. Jedno zakażenie odnotowano również na Podkarpaciu. Jest to kobieta „w sile wieku” z powiatu leżajskiego, która przebywa obecnie na kwarantannie domowej.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 452 Polaków. Pięć osób, niestety, zmarło. Są to: 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l. (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych). W piątek (20.03) w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Jej śmierć spowodowała jednak sepsa.
Jak do tej pory a Podkarpaciu odnotowano 20 przypadków zakażenia koronawirusa. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 5 911 osób, 5 298 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa obecnie 69 mieszkańców naszego województwa. Na terenie powiatu mieleckiego, jak dotąd, odnotowano trzy potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.