Czterech nowych piłkarzy w Stali Mielec [ZDJĘCIA]

Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Za włodarzami Stali Mielec bardzo intensywny czas dopinania ostatnich transferów. Klub zasilili: Konrad Wrzesiński, Dawid Kort, Kōki Hinokio i Fabian Piasecki. Czy to będą realne wzmocnienia, pokaże czas.

Tuż przed ostatnim meczem z Górnikiem Łęczna mielecka Stal zakontraktowała Kōki Hinokio i Fabiana Piaseckiego. Obaj nawet wystąpili we wspomnianym spotkaniu, drugi nawet zdobył gola. Kim są?
Kōki Hinokio

Czterech nowych piłkarzy w Stali Mielec [ZDJĘCIA]

To 20-letni ofensywny pomocnik rodem z Japonii. Do Mielca został wypożyczony z Zagłębia Lubin. Jest wychowankiem Kyoto Shiko S.C.

W Polsce pojawił się na wiosnę 2019 roku, gdy w wieku 18 lat podpisał kontrakt ze Stomilem Olsztyn. W sezonie 2020/21 wyrósł na prawdziwego lidera drużyny, strzelając w I lidze 5 bramek i dorzucając do tego 3 asysty. Nic więc dziwnego, że latem 2021 roku zgłosiło się po niego Zagłębie Lubin.

Koki długo nie zagrzał tam miejsca i został wypożyczony do Stali, gdzie będzie grał z numerem 22. Trener Adam Majewski doskonale zna potencjał tego piłkarza, bo prowadził go w Stomilu.

Fabian Piasecki

Czterech nowych piłkarzy w Stali Mielec [ZDJĘCIA]

Również wypożyczony, ale ze Śląska Wrocław został 26-letni napastnik, Fabian Piasecki. Swój debiut w rozgrywkach ekstraklasy zaliczył już w sezonie 2014/2015 w barwach Górnika Zabrze. Następnie odszedł do drugoligowej Olimpii Zambrów.
Kolejny sezon spędził w Miedzi Legnica, z którą świętował awans do ekstraklasy. Rok później odszedł do Zagłębia Sosnowiec. W tym zespole zagrał fantastyczny sezon 2019/20, który zakończył z 17 bramkami i 4 asystami w 32 meczach. Nic więc dziwnego, że szybko wrócił do ekstraklasy.

Dawid Kort

Czterech nowych piłkarzy w Stali Mielec [ZDJĘCIA]

Nowym zawodnikiem Stali został też Dawid Kort. Związał się z klubem rocznym kontraktem. 26-letni środkowy pomocnik jest wychowankiem Pogoni Szczecin. Debiut w pierwszym zespole zaliczył w wieku 18 lat. W 2018 roku postanowił kontynuować swoją karierę w Wiśle Kraków. Tam spisywał się na tyle dobrze, że skończyło się to transferem zagranicznym.

Trafił do Atromitosu Ateny. Do Polski wrócił latem 2019 roku, podpisując kontrakt z pierwszoligową Miedzią Legnica. Kolejne rozgrywki spędził w Odrze Opole. Teraz na zasadzie wolnego transferu związał się z FKS. Będzie występował z numerem 18.

Konrad Wrzesiński

Czterech nowych piłkarzy w Stali Mielec [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: FKS Stal Mielec.
Ostatnim transferem Stali Mielec było pozyskanie Konrada Wrzesińskiego. 28-letni zawodnik przychodzi na zasadzie rocznego wypożyczenia z Jagielloni Białystok. W umowie została zawarta również opcja wykupu. Wrzesiński był zawodnikiem takich klubów jak: Zagłębie Sosnowiec, Pogoń Siedlce, Widzew Łódź, Motor Lublin czy Polonia Warszawa.

Występował też w Kajracie Ałmaty z Kazachstanu, z którym grał w europejskich pucharach. Mówiło się o nim wtedy nawet w kontekście reprezentacji Polski. Wiosną 2021 r. wrócił do rodzimej ligi.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.