MIELEC. Pierwszy krok do powstania kompleksu administracyjno-biurowego

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?

W ciągu najbliższych pięciu miesięcy ma powstać koncepcja programowo-przestrzenna kompleksu administracyjno-biurowego przy ulicy Długosza w Mielcu w ramach programu Fabryka. Umowę w tej sprawie z wykonawcą podpisał prezydent Jacek Wiśniewski.
Koncepcja będzie składać się z części opisowej i rysunkowej obejmującej zagospodarowanie terenu, wizualizację, rzuty, charakterystyczne przekroje i perspektywy. Do zadań wykonawcy należeć będzie także rozplanowanie lokalizacji: kompleksu biurowego, Ratusza oraz Urzędu Skarbowego.

Tysiące miejsc pracy

Dodatkowo koncepcja ma uwzględniać rozwiązania komunikacyjne, w tym przebieg dróg, ciągów pieszych oraz dojazdów rowerowych. Ma też zawierać zagospodarowanie przestrzeni publicznych.

Nowe obiekty z pewnością będą zachętą do inwestowania w Mielcu. To również duża szansa na przyciągnięcie sektorów biznesu dotychczas tu nieobecnych – komentuje prezydent Wiśniewski.
Celem programu Fabryka jest wsparcie dla miast średniej wielkości poprzez zapewnienie warunków rozwoju nowoczesnych usług biznesowych. Mechanizm dotuje budowę nowoczesnych i doskonale wyposażonych budynków biurowo-usługowych. W wybranych miastach ma powstać łącznie 300 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, w których pracę znajdzie ponad 30 tysięcy osób.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.