Chcą wybudować strzelnicę
Starosta Zbigniew Tymuła (na zdjęciu) zdradził, że prowadzi rozmowy w sprawie przygotowania terenu, na którym ma powstać strzelnica. Jej zarządcą mają być Wojska Obrony Terytorialnej.

Starosta nie powiedział jednak dokładniej lokalizacji: – Jestem umówiony z dowódcą WOT-u, będziemy sprawdzać to naprawdę piękne miejsce. Zwracamy się w tej sprawie z wnioskiem do Lasów Państwowych. Chodzi o to, żeby teren ten nam oddali, oczywiście za darmo – zaznaczył.
To nie byłoby pierwsze takie miejsce w powiecie. Strzelnica już od ponad 60 lat funkcjonuje przy ul. Partyzantów w Mielcu. Jej zarządcą jest Liga Obrony Kraju. W ostatnim czasie pojawiły się jednak skargi okolicznych mieszkańców na głośne wystrzały z karabinów i broni automatycznej.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.