Budowa hali sportowej zakończy się za rok? [ZDJĘCIA]

Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]

Według ostatnich zapewnień wykonawcy, budowa hali sportowej w Mielcu powinna zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. A więc bardzo możliwe, że siatkarki i piłkarze ręczni sezon 2022/2023 rozpoczną już w swoim nowoczesnym obiekcie.

W części basenowej hali sportowej zakończono montaż ścianek gipsowo-kartonowych z instalacjami. Kończą się roboty przy wylewkach, odbywa się też montaż przedścianek i płyt elewacyjnych.
Prace w hali sportowej

Zaawansowane są prace w wentylatorowni na najwyższej kondygnacji nad częścią basenową. Z kolei w hali treningowej zakończono roboty tynkarskie. Gotowe są wylewki cementowe i betonowe na parterze, kończy się ich wykonywanie na piętrze.

Prace wre także na budowie areny głównej. Będzie ona miała 3 050 miejsc siedzących, z czego około 800 znajduje się w bliskim sąsiedztwie boiska i będzie rozkładane w razie potrzeby.

Gotowa jest już kopuła konstrukcji dachu nad główną areną. Praktycznie zakończono prace murarskie i tynkarskie na parterze. Obecnie roboty te odbywają się na piętrze areny głównej. Ponadto wykonawca montuje pokrycie na dachu płaskim pomiędzy „kolebką” i basenem. Trwają roboty żelbetowe schodów zewnętrznych od strony ulicy Solskiego.

Na finiszu we wszystkich segmentach są prace związane z wykonaniem instalacji: wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej i technologii basenowej.
Duże zaawansowanie robót na całym obiekcie dotyczy także branży elektrycznej (montaż tras kablowych, okablowanie ścian, „niskie prądy”, oprawy oświetleniowe, rozdzielnice elektryczne).

Tak ma wyglądać

Według ostatnich zapewnień wykonawcy, budowa obiektu powinna zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Na część basenową budynku hali składać się będą trzy niecki. Główny 25-metrowy basen sportowy o głębokości dwóch metrów. będzie miał 8 torów i widownię na około czterysta miejsc.

Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia zaś – o powierzchni 140 metrów kwadratowych będzie basenem rekreacyjnym przede wszystkim brodzik dla dzieci.

W części treningowej znajdzie się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale: trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Innym atutem tego miejsca będzie ścianka wspinaczkowa.

Główna arena przyszłej hali sportowej dedykowana będzie dyscyplinom zespołowym (piłka ręczna, siatkówka czy futsal). W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.
W hali będą też mogły odbywać się koncerty i pokazy. Obok budynku, oprócz układu parkingów, planuje się elementy małej architektury i zieleń. Na dachu będzie miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.

Obecny stan robót

Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]

Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]

Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]
Fot. UM Mielec
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.