Brak słów. Szklaną butelką porysował szyby nowo wybudowanej biblioteki
Ten akt wandalizmu zbulwersował mielecką społeczność. I nie ma co się dziwić. 35-letni mężczyzna za pomocą szklanej butelki porysował szyby w nowo wybudowanej bibliotece przy ulicy Kusocińskiego. Zniszczenia, które spowodował, wynoszą 15 tysięcy złotych.

W ujęciu wandala policji pomógł monitoring, przesłuchano również świadków. Dzięki temu mundurowi ustali mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzut uszkodzenia mienia. 35-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Na wniosek funkcjonariuszy sprawca zniszczeń został objęty policyjnym dozorem. Za uszkodzenie mienia grozi mu do pięciu lat więzienia.

Przypomnijmy, że przebudowa siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej kosztowała ponad 20 milionów złotych. Dzięki temu obiekt ten zwiększył swoją kubaturę, zyskał też nowoczesny wygląd.
W holu pojawiła się dwukondygnacyjną przestrzeń wystawiennicza. W nowej MBP swoje miejsce znajdą m.in.: Centrum Informacji o Regionie, czytelnia naukowa i czasopism bieżących, e-czytelnia i e-biblioteka, Kącik Dziecka oraz Strefa Nastolatka. Obecnie w gmachu biblioteki trwają prace porządkowe. Oddanie tego budynku do użytku planowane jest po wyborach, czyli po 13 październiku.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.