Bez maseczek, z otwartymi restauracjami i siłowniami
Bez maseczek, z otwartymi restauracjami i siłowniami

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś plan luzowania obostrzeń. Zmiany dotyczą między innymi: noszenia maseczek, nauki w szkołach, galerii handlowych, restauracji, hoteli i organizacji wesel. Otwarte będą też salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Od 4 maja przede wszystkim do szkół wrócą dzieci z klas I-III. Otworzą się galerie sztuki i muzea (limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych).

To samo czeka sklepy budowlane i meblowe oraz galerie handlowe. Nabożeństwa w kościołach będą ze zmienionym limitem osób (1 na 15 mkw.)
Bez nakazu maseczek

Od 8 maja otworzą sie hotele, możliwe będzie do 50 proc. obłożenia obiektu. Zamknięte w nich pozostaną jednak restauracje i strefy welness & spa.

Od 15 maja rząd znosi nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Otworzą się ogródki restauracyjne. To samo czeka kina i teatry na świeżym powietrzu do max 50 proc. obłożenia. Będzie możliwość zorganizowania wesela i komunii, ale z limitem do 25 osób. Dla klas IV – VIII szkół podstawowych i klas I – IV szkół średnich obowiązywać będzie nauka hybrydowa.

Będzie możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu; max 25 proc. publiczności.

Restauracje i siłownie

Od 29 maja rząd otwiera restauracje wewnątrz (do 50 proc. obłożenia lokalu). Będzie też możliwość zorganizowania wesel i innych imprez rodzinnych w limicie do 50 osób. Otworzą się kina i teatry. Umożliwione będzie uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach dla wszystkich.
Możliwe będzie też uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solariach; limit 1 osoby na 15 mkw. Wszyscy uczniowie wrócą do szkół.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.