Mielec znowu bez rządowego wsparcia. Przypadek?

Wnioski Mielca nie zakwalifikowały się do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacji na przebudowę ulic Szafera i Osiedlowej nie będzie. Niestety.

Kilka dni temu Podkarpacki Urząd Wojewódzki opublikował  spis projektów, które otrzymały dotacje Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Wnioski mieleckiego magistratu nie znalazły się ani na liście podstawowej, ani nawet na rezerwowej. Chodzi o dwa projekty o łącznej wartości ponad 7,6 mln zł:

  • przebudowa ulicy Szafera wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Raciborskiego
  • modernizacja ulicy Osiedlowej.

W związku z brakiem dotacji i szeregiem niejasności Urząd Miasta wystąpił do wojewody podkarpackiego i ministra infrastruktury o wyjaśnienia.

Fakt, że mimo złożonych wniosków, żaden z nich nie znalazł się choćby na liście rezerwowej, powoduje brak jakichkolwiek możliwości uzyskania środków na dofinansowanie realizacji tych niezwykle istotnych zadań. Jest to sytuacja nowa i niewytłumaczalna. Dlatego apelujemy o weryfikację zaistniałego stanu rzeczy. Niestety obecny brak transparentności przyznawania rządowych dofinansowań wzbudza nasz niepokój i pozostawia wiele pytań  – przekazuje magistrat.

To nie pierwsza taka sytuacja. W ubiegłym roku Mielec nie dostał dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki z te miały trafić na realizację dwóch istotnych dla miasta inwestycji.
Były to przebudowa dworca oraz budowa linii przetwarzania odpadów komunalnych. Wsparcia dla Mielca nie było. Środki te trafiły do samorządów, których włodarzami są przedstawiciele PiS.

– Znaczna część środków popłynęła do gmin i powiatów związanych z PiS. Samorządy kierowane przez włodarzy niezależnych lub działaczy partii opozycyjnych nie dostały ani grosza. Otrzymaliśmy zero złotych. Ciśnie się przed oczy „system nomenklatury” z czasów słusznie minionej PZPR. Wówczas przynależność dawała szansę realizacji ambicji i rozwoju. Rząd nie lubi Mielca – napisało stowarzyszenie Nasz Mielec, które współrządzi miastem.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.