Bakterie na basenie
Pływalnia kryta na osiedlu Smoczka jest nieczynna do odwołania. Badania wykazały obecność bakterii w cyrkulacji rur zasilających niecki obu basenów: sportowego i rekreacyjnego.

W komunikacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza pływalnią, czytamy, że: „przyczyną przekroczeń dopuszczalnych norm mogą być: niedostosowanie się do warunków higienicznych, nieprawidłowe zadziałanie lampy UV i korzystanie z basenu przez nosiciela bakterii”.
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, ale także zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia pływalnia będzie nieczynna do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań wody, co może nastąpić najwcześniej w czwartek,13 września. MOSiR podjął już działania mające na celu przywrócenie obiektu do użytkowania. Polega to na dezynfekcji wody za pomocą podchlorynu i aktywnego tlenu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.