Aż 170 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu już ponad 50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (26.03) o kolejnych 170. potwierdzonych przypadkach koronawirusa i trzech zgonach, będących efektem działania tego groźnego patogenu. Odeszli 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta (oboje w Warszawie) oraz 67-latek w Koszalinie. Zakażonych w sumie jest 1 221 Polaków, z czego 16, niestety, zmarło.

Na Podkarpaciu odnotowano dziś 10 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Są to: młody mężczyzna z powiatu rzeszowskiego, małe dziecko, trzy młode kobiety oraz dwóch młodych mężczyzn (wszyscy z powiatu tarnobrzeskiego), młody mężczyzna z powiatu strzyżowskiego, a także dwaj starsi mieszkańcy powiatów krośnieńskiego i lubaczowskiego. Stan całej dziesiątki jest dobry.

W sumie w naszym regionie potwierdzono zakażenie koronawirusem u 53. osób. Zmarł 67-letni mieszkaniec Leżajska. Ale jest też dobra wiadomość. Dziś po południu szpital w Łańcucie opuściło małżeństwo z powiatu leżajskiego, który wyleczono z koronawirusa.
Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym jest 7 908 osób, 1 064 poddano kwarantannie. W powiecie mieleckim potwierdzono osiem przypadków koronawirusa, pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 527 osób, 506 poddano kwarantannie.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.