Aktywista skrajnie lewicowej partii szefem mieleckiego kina?
W przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że nowym kierownikiem kina „Galaktyka” został Zbigniew Wawer. To aktywista skrajnie lewicowej, a według niektórych wręcz neokomunistycznej partii „Razem”. Informacja ta wywołała poruszenie w sieci.
Zbigniew Wawer jest pracownikiem Samorządowego Centrum Kultury . Jako działacz lewicowy ma na swoim koncie wiele akcji. M.in. brał udział w tzw. czarnym proteście.
Wieść o desygnowaniu Wawra na stanowisko kierownika „Galaktyki” wywołała oburzenie, szczególnie wśród prawicowych internautów. Przypominają oni m.in. „słynną” akcję szukania faszystów wśród sympatyków Wojciecha Lisa „Mściciela” (pisaliśmy o tym TUTAJ), czy negatywny stosunek partii Razem do zbrojnej walki z systemem komunistycznym. W sieci pojawiają się sugestie, że teraz takich filmów jak „Wyklęty” w mieleckim kinie już więcej nie będzie. Krótko mówiąc, w sieci wrze.
Radni PiS, z którymi rozmawialiśmy, są w szoku. Zapowiadają interwencję w magistracie. Jeszcze dalej poszło mieleckie stowarzyszenie „Prawda i Pamięć”, które mówi wprost: „w placówce kultury zatrudniono komunistę”. Zapowiada też akcję protestacyjną.
SAMORZĄDOWE CENTRUM KOMUNIZMU?Już wkrótce Klub Historyczny Prawda i Pamięć wystosuje List Protestacyjny w sprawie zatrudnienia komunisty na stanowisku kierownika kina Galaktyka.

Posted by Klub Historyczny "Prawda i Pamięć" on Mittwoch, 26. April 2017
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Ale gdyby na to stanowisko powolano dzialacza np. ONR, wowczas ci, ktorzy dzis krytykuja, pialiby z zachwytu, a dzialacze Razem by sie oburzali. Generalnie jedna wielka hipokryzja i zaklamanie…

    • ONR to partia polska patriotyczna, nie resortowe dzieci zbrodniczej antypolskiej żydokomuny feminazisty renegata tow.Zandberga!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.