Powstaje kolejny przystanek kolejowy. Tym razem „Chorzelów Południowy”

Na Wojsławiu powstanie przystanek kolejowy "Mielec Południowy"
Zdjęcie: PKP PLK

Rozpoczęły się prace przy budowie nowego przystanku kolejowego Chorzelów Południowy. Obiekt powstanie w ciągu linii nr 25 Dębica – Mielec – Padew Narodowa.  

Przystanek powstanie w ciągu drogi gminnej Chorzelów – Szkotnia, przy przejeździe kolejowo-drogowym. Powstanie tam wysoki peron, ułatwiający podróżnym wsiadanie do pociągów.
Komfort zapewnią wiaty, ławki, tablice informacyjne i odpowiednie oznakowanie.

Pomocna w dostępie do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się będzie pochylnia. Dla niewidomych i niedowidzących będą też ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze oraz oznakowanie w alfabecie Braille.

To nie jedyny tego typu obiekt, który powstaje na linii nr 25. Od miesiąca trwa budowa przystanku kolejowego Mielec Południowy. Łączny koszt obu inwestycji to pięć milionów złotych.

Finał prac planuje się na trzeci kwartał tego roku. W związku z tym na odcinku Mielec – Padew Narodowa zniknęły pociągi. Zastąpiła je komunikacja autobusowa. Stan ten potrwa do 10 czerwca b.r.
Celem jest zwiększenie dostępności komunikacji torowej w powiecie. Codzienne dojazdy pociągiem do pracy, szkoły mają być się łatwiejsze.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.