Zwycięstwo było blisko. Remis w Płocku na powitanie Ekstraklasy

Mieszane uczucia towarzyszą kibicom po dzisiejszym (23.08) przywitaniu się mieleckiej Stali z krajową elitą. W pierwszej kolejce sezonu 2020/21 PKO BP Ekstraklasy piłkarze FKS zremisowali w Płocku z tamtejszą Wisłą 1:1. Gola dla gości zdobył Andreja Prokić.

W gola dla Stali najbardziej zamieszany był Petteri Forsell. Strzelił on mocno z dystansu, bramkarz rywali odbił piłkę, na polu karnym doszło do sporego zamieszania i ostatecznie z kilku metrów celnie uderzył Andreja Prokić. W 88. minucie idealną okazję miał Paweł Tomczyk. Zabrakło mu jednak „chłodnej głowy”. Minutę później precyzyjną „główką” wyrównał Mateusz Szwoch.

Debiutancki gol Stali | #WPŁSTM 1:1

Pierwszy taki gol PGE FKS Stal Mielec w XXI wieku! Remis 1:1 mielczan z Wisła Płock na start po powrocie do elity.