Zmiany we władzach powiatu mieleckiego

Zmiany we władzach powiatu mieleckiego

Nowym członkiem Zarządu Powiatu został Bogusław Peret z Czermina. Zastąpił on na tam tym stanowisku Macieja Jemioło, który kilka tygodni wcześniej złożył rezygnację.

Poniedziałkowa (22.03) sesja Rady, na której zapadła decyzja w sprawie nowego członka Zarządu Powiatu, została zbojkotowana przez opozycyjnych radnych PiS. Powód? „Trudna sytuacja związaną ze wzrostem zakażeń na koronawirusa”.
Nowy Zarząd Powiatu

Bojkot jednak nie poskutkował. Na sali obrad zgromadziło się 13 radnych powiatowych (na 25). To pozwoliło uzyskać quorum (większość).

Można było więc zgodnie z prawem podejmować decyzje. Jedną z nich było uzupełnienie wakatu w Zarządzie przez radnego Bogusława Pereta.

Maciej Jemioło, którego zastąpił, wcześniej wygrał konkurs na stanowisko kierownika Referatu Infrastruktury i Rozwoju w Urzędzie Gminy w Wadowicach Górnych i postanowił skupić się na tej pracy. To nie znaczy, że zrezygnował z mandatu radnego. Wręcz przeciwnie, na ostatniej sesji koledzy powołali go na funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu.

Co na to opozycja?

Wybór Pereta chwali PiS-owska opozycja:

– Nie mamy zastrzeżeń do osoby nowego członka zarządu, pana Bogusława Pereta, mimo, że jego kandydatury nikt z nami nie konsultował.  W całej sytuacji pozytywne jest to, że władze powiatu wreszcie przychyliły się do wielokrotnie zgłaszanych przez nas próśb. Chodzi o likwidację stanowiska jednego etatowego członka zarządu, które utworzyła obecna władza.
Sytuacja w której czterech członków zarządu (w tym starosta i wicestarosta) pełni funkcję na pełnym, bardzo dobrze płatnym etacie była nieakceptowalna – zaznaczył w komunikacie szef klubu radnych PiS, Zbigniew Tymuła.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.