Żłobki i przedszkola otwarte od poniedziałku

W mieleckich żłobkach zarabia się najniższą krajową

Antycovidowe obostrzenia potrwają co najmniej do 25 kwietnia. Wyjątkiem są żłobki i przedszkola, które rząd otwiera już w poniedziałek (19.04).

O przedłużeniu lockdownu Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował na dzisiejszej (14.04) konferencji prasowej. Oświadczył, że 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola.
Od poniedziałku

Od poniedziałku (17,04) dopuszcza się także możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób).

Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w zawodach prowadzonym przez związki sportowe.

Pozostałe obostrzenia rząd przedłuża do 25 kwietnia. Obowiązują ograniczenia w handlu i limity w miejscach kultu. W dalszym ciągu zamknięte są siłownie, fitness kluby, baseny oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne. Tak samo jak teatry, kina i muzea.

Uczniowie wszystkich klas szkół, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kiedy koniec?

Niedzielski zastrzegł, że restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych rząd przedłuża o dwa tygodnie. Oznacza to, że do 3 maja będą one funkcjonować na dotychczasowych zasadach. Wyjątkiem są hotele robotnicze i noclegi świadczące usługi w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, transportowców czy żołnierzy.
– Jeśli liczba zakażeń COVID-19 w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, będziemy myśleli o kolejnych krokach – zapewnił minister.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.