Zapłacimy więcej za wodę

W przyszłym roku mieszkańców Mielca czekają podwyżki. Metr sześcienny wody kosztować będzie 3 zł i 45 gr., czyli o 20 gr. więcej niż teraz. Jest to o 6,15 procent więcej. Cena odbioru tej samej ilości ścieków kosztować będzie tyle samo, czyli 4 zł i 86 gr. Wzrosną natomiast miesięczne opłaty abonamentowe: za wodę do 4 zł (o 13 gr.) i za ścieki 4 zł 80 gr. (o 24 gr.). W sumie rachunek czteroosobowej rodziny wzrośnie o ok. 2,8 zł. Dla czteroosobowej rodziny oznaczać to będzie wyższy rachunek za wodę i ścieki o 33 zł i 50 gr. brutto rocznie.

Nie wszyscy radni są zachwyceni taką perspektywą. Podkreślają, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej notuje zyski i nie powinno serwować mieszkańcom podwyżek.

Marek Bąbała, prezes MPGK, tłumaczył, że wypracowany zysk nigdy nie przekroczył 1 proc. dochodów spółki: – Nie odważyłbym się próbować coś robić, żeby osiągnąć zysk np. 10 tys. zł, albo wyjść na zero. W takiej sytuacji wystarczy jedna wpadka i kończymy rok na minusie, na co nie możemy sobie pozwolić, bo spłacamy kredyty, które zaciągnęliśmy na inwestycje. Jest to ok. 3,5 mln zł rocznie. Płynność finansowa musi być więc zachowana – podkreślał prezes.
Nie przekonał jednak radnych. Andrzej Skowron przypominał, że MPGK jest spółką z 100 proc. udziałem miasta, a więc notując zysk nie powinna podwyższać cen wody i odbioru ścieków. W podobnym tonie wypowiadał się inny radny PiS – Jakub Cena, który  spodziewał się  raczej obniżek, a nie podwyżek. Obaj panowie plus Janusz Chodorowski (Nasz Mielec) głosowali przeciw wzrostowi cen. Za ich wprowadzeniem było tylko 5 osób. Wstrzymało się 8 rajców.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.