Zadbali o groby okupantów. Zapomnieli o polskich bohaterach




Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciel” opublikowała dziś wpis, z którego jasno wynika, że w Dniu Wszystkich Świętych w Mielcu doszło do skandalu. Jak wynika z komunikatu – nie popisało się, delikatnie mówiąc, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.




– Piękne żółte chryzantemy pojawiły się na grobach sowieckich „wyzwolicieli” i niemieckich demokratów z SS, ale zabrakło choćby jednego kwiatka na grobie Wojciecha Lisa i Konstantego Kędziora – czytamy w oświadczeniu GRH. – Do tego z mogiły polskich żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. usunięto biało-czerwoną wiązankę i biało-czerwone znicze. Nie wie, czy to głupota, czy świadome działanie.




– Tak samo było w czasie sprzątania przed Świętem Zmarłych. Zamieciono wszystko łącznie z nowymi zniczami Cały rok opiekujemy się wspomnianymi grobami i dziękujemy MPGK za taką „troskę”.




W tym roku po raz kolejny nasze mieleckie MPGK stanęło na wysokości zadania. Piękne żółte chryzantemy pojawiły się na…

Opublikowany przez GRH im. Wojciecha Lisa ps. "Mściciel" na 2 listopada 2017




O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Tak to przykre,że nadal między nami są ludzie,kturzy wciąż nienawidzą naszych bliskich,co oddali życie za wolność naszą i naszej Ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.