Zadbali o groby Bohaterów [ZDJĘCIA]
Młodzi ludzie z Patriotycznego Mielca uporządkowali groby Bohaterów, którzy spoczywają na Cmentarzu Parafialnym w Mielcu. Akcja została przeprowadzona w sobotę (04.06).

Zadbano o groby: legendarnego Żołnierza Wyklętego, Wojciecha Lisa; i zamordowanego w Katyniu, mjr Jana Ciołkosza. Uporządkowano również mogiłę zbiorową żołnierzy Armii Krajowej, w której pochowani są rozstrzelani: Jan Ortyl, Tadeusz Mikuła, Adam Hillenbrandt, Jan Gaweł, Ignacy Lubera, Jan Lubera, poległy w czasie akcji bojowej w Mielcu Stanisław Fryc; a także aresztowany w czasie akcji bojowej w Mielcu i rozstrzelany – Stanisław Fidziński.

– Najwięcej pracy wymagała mogiła zbiorowa żołnierzy Armii Krajowej – mówią aktywiści z Patriotycznego Mielca. – Wysoka trawa, brudne tablice i płyta nie prezentowały się najlepiej. Ale daliśmy rady. Akcja będzie kontynuowana i uporządkowane zostaną kolejne groby. Jaki jest cel tego przedsięwzięcia? Jest on oczywisty. Naszym obowiązkiem jest pamięć o bohaterach. Pamięć ta przejawia się również przez dbanie o ich mogiły.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.