Zaatakował policjantów i poszczuł ich psami. Groził, że zabije ich prętem
Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 45-ltni mieszkaniec gminy Wadowice Górne, który zaatakował interweniujących na jego posesji policjantów metalowym prętem i poszczuł psami.
Mundurowi chcąc zatrzymać mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, pojechali do miejsca jego zamieszkania. Po wejściu na posesję poinformowali 45-latka o celu wizyty. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował policjantów i poszczuł psami. „Gospodarz” sięgnął też po metalowy pręt, którym wymachiwał strasząc policjantów pozbawieniem życia. Koniec końców został obezwładniony i zatrzymany. Miał pół promila alkoholu w organizmie.
Podczas interwencji obrażeń ciała doznał jeden z funkcjonariuszy. Po wytrzeźwieniu 45-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta, zmuszanie groźbą do odstąpienia od czynności prawnych i zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. 45-latek odmówił składania wyjaśnień. Trafił do aresztu. Kiedy z niego wyjdzie, odpowie również za przestępstwa popełnione wcześniej oraz w chwili zatrzymania.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.