Wysokie ceny na skupie złomu. Czy to dobry moment by sprzedać zalegający złom?

Radni dziękują ARP za zablokowanie sortowni śmieci

Czy jest to dobry moment, by zrobić wiosenne porządki, pozbyć się zalegających odpadów i do tego zarobić? Wzrost cen surowców wtórnych to wyraźny trend zauważalny na początku 2021 roku. Wpłynął na to, m.in. słabszy kurs dolara, rosnący popyt na zabezpieczenie przed inflacją czy globalne zapotrzebowanie na szczepionkę.

Ceny złomu na wysokim poziomie – jak długo utrzymają się na rynku?

Utrzymania się wysokich cen surowców nigdy nie bierzmy za pewnik. Historia uczy, że w każdej chwili może nastąpić nagły spadek. Oczywiście mamy nadzieję, że takie ceny utrzymają się jak najdłużej, a nawet będą jeszcze wyższe. – mówi Konrad Borowiecki, dyrektor handlowy firmy Metkom.

Atrakcyjne ceny złomu, miedzi i mosiądzu

Skupy złomu są coraz częściej odwiedzane, czego przyczyną jest m.in. rosnąca cena sprzedawanych surowców wtórnych. Miedź i mosiądz to surowce idealnie nadające się do recyklingu, mające wiele zastosowań na rynku wtórnym.

Ile kosztuje złom – czyli, czy to się opłaca?

Na decyzję o sprzedaży zalegającego złomu, miedzi czy mosiądzu, bez wątpienia ma wpływ wysoka cena. Dziś wiemy, że jest to opłacalne, ale czy rosnąca podaż nie obniży wartości surowców wtórnych? Możliwe, że właśnie teraz jest najlepszy moment na to, by zarobić na sprzedaży zalegających odpadów.

Aby być na bieżąco ze zmianami cen, najlepiej śledzić strony internetowe złomowisk w Mielcu, np.: https://www.metkom.pl/cennik/

Cena skupu złomu mosiądzu i miedzi dla firm

Twoja firma także chce zarobić na sprzedaży złomu stalowego, żeliwnego czy metali kolorowych? Metkom prowadzi skup wspomnianym surowców od zakładów przemysłowych, firm na terenie Podkarpacia, całego kraju. Odbieranie hurtowych ilości, którymi dysponuje firma, pozwala na większe możliwości negocjacyjne w hutach, odlewniach, u recyklerów, co przekłada się na atrakcyjniejsze ceny dla klientów.

Firma Metkom posiada też własną flotę zarządzaną przez dział logistyki, dzięki czemu zapewnienia ciągłość odbioru odpadów przemysłowych. Przedsiębiorstwo prowadzi też handel międzynarodowy, obsługuje zakłady przemysłowe w zakresie zarządzania odpadami oraz przywiązuje dużą wagę do tego by odpady, które trafiają do Metkom, znalazły nowe zastosowanie.

Metkom – Nowa Era Recyklingu

  • Kompleksowa gospodarka odpadami
  • Odbiór odpadów przemysłowych, niebezpiecznych, budowlanych z własnym transportem
  • Utylizacja odpadów
  • Bezpieczne niszczenie dokumentów
  • Kontenery, pojemniki na odpady przemysłowe
  • Hurtownia metali kolorowych i stali

Złom Mielec.

Skup złomu Mielec: https://www.metkom.pl/

Metkom Oddział Mielec
Euro-Park Mielec.
Ul. Wojska Polskiego 3
Tel. 506 280 356

Metkom Dębica – Siedziba
Pustynia 31A
Tel. (+48) 14 681 82 05

Metkom Oddział Rzeszów
ul. Warszawska 139
Tel. (+48) 17 749 39 99

Metkom Oddział Radom
ul. Tartaczna 3A
Tel. 696 405 145
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.