Wybudują Słup Niepodległości?

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?

Już za rok u zbiegu ulic: Adama Mickiewicza, Jadernych i Wolności; w sąsiedztwie Pomnika Wolności, może stanąć Słup Niepodległości. Monument ma upamiętnić wszystkich bohaterów z regionu, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości w 1918 r.

W planach jest również nadanie jak największej liczbie mieleckich ulic imion legionistów, na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim, a także posadzenie Dębów Niepodległości.

– Chcielibyśmy posadzić na terenie powiatu kilkudziesięciu takich drzew. Mają być one żywymi pomnikami bohaterów zarówno legionistów Piłsudskiego, jak i żołnierzy gen. Józefa Hallera, a także wszystkich innych, którzy na inne sposoby walczyli o niepodległość – mówi Jerzy Skrzypczak z Obywatelskiego Komitetu 100-lecia Niepodległości w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.