WOŚP zagrała w Mielcu na 166 tysięcy złotych. Mamy rekord [WIDEO]

Podczas tegorocznego 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu zebrano ponad 166 tysięcy złotych, czyli więcej o około 8 tys. zł niż rok temu. Mamy więc rekord! W skali kraju WOŚP zagrała na ponad 115 mln zł. Pieniądze te mają trafić na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających specjalistycznych operacji.

Przebieg WOŚP w Mielcu relacjonowaliśmy na naszym Facebooku. Przypomnijmy, że Wielka Orkiestra grała nad Wisłoką dwa dni. W sobotę (11.01) imprezy odbywały się w Galerii Navigator.

 
To tam od południa do wieczora trwało wielkie koncertowanie i akcje towarzyszące temu eventowi. Na scenie Galerii Navigator zaprezentowały się mieleckie grupy przedszkolne, grupa wokalna „Kameleon” wraz z laureatami konkursów piosenki, Szkoła Tańca Boso, Big Mielec Band, Przemysław Prymek Frąckowiak i Łukasz Mrugała. Publiczność mogła wysłuchać także piosenek z musicalu „Siostrzyczki” oraz recitalu Jaśka Szynala, finalisty programu Mama Talent 2019.

„Mario, Czy Już Wiesz” – w wykonaniu Mielecka Orkiestra Dęta i Jasiek Szynal ❤️🎙

Opublikowany przez Sztab WOŚP Mielec Niedziela, 12 stycznia 2020

 
W niedzielę (12.01) wspólnej zabawy dołączyło się Samorządowe Centrum Kultury, w którym wystąpili zespół ALL4U, Kabaret Senior Show, Mielecka Orkiestra Dęta, Zespół Le Moor, a także chór Akord. Natomiast w parafialnej Kanie swój koncert mieli uczniowie ze Szkoły Muzycznej „Yamaha”. W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się z kolei Orkiestrowa Giełda Książki.

Ważnym punktem niedzielnego finału był Bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym wystartowało ponad 200 biegaczy. Podczas zawodów udało się uzbierać 7 734 zł. Podczas dwóch dni finału Orkiestry odbywały się licytacje gadżetów. Aukcje prowadzili Tomasz Łępa i Kevin Aiston. Udział w finale wziął też prezydent Jacek Wiśniewski wraz z zastępcami. Na słowa uznania zasługuje Anna Marek, szefowa sztabu WOŚP, ze wszystkimi wolontariuszami i osobami zaangażowanymi w przygotowanie finału.

Tradycyjnie o godzinie 20 rozbłysło światełko do nieba. Na placu Armii Krajowej pojawiło się wielu mieszkańców, którzy wypuścili do nieba symboliczne balony w kształcie serca.
FINAŁ FINAŁÓW!

To już koniec! 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli staje się historią.. Czy aby na pewno? Mamy nadzieje, że dzisiejszy dzień na zawsze zostanie w waszych sercach! SIEMA!#MielecGra #WOŚP #WOŚP2020 #FINAŁ

Opublikowany przez Sztab WOŚP Mielec Niedziela, 12 stycznia 2020

Przeczytaj również

Marek Paprocki zaprasza na Wielką Orkiestrę Świąteczną Pomocy [WIDEO]
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.