Wójt Michał Deptuła broni Jana Pawła II: – Z dumą czcimy pamięć o Nim

Wójt Michał Deptuła broni Jana Pawła II: - Z dumą czcimy pamięć o Nim

Podpalenie kilkumetrowego krzyża, który stoi przy drodze wojewódzkiej Mielec – Tarnów w Lesie Piątkowskim, zszokowała wielu. W odpowiedzi na to wójt Michał Deptuła zapowiedział, że  gmina Wadowice Górne dokona renowacji zniszczonego obiektu.
Przypomnijmy, że do podpalenia krzyża w Piątkowcu doszło we wtorek (07.03.), około godziny 3.

Jako pierwsza powiadomiła o tym Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach Górnych. Wkrótce potem na ogrodzeniu krzyża ktoś powiesił kartkę z napisem: „Boże przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.

Mielecki poseł PiS odwiedził podpalony krzyż w Piątkowcu. „To moja odpowiedź”

Wczoraj (13.03.) do sprawy odniósł się Michał Deptuła, wójt gminy Wadowice Górne:
– W związku z nikczemnym podpaleniem krzyża w Piątkowcu, informujemy, że niezwłocznie po zakończeniu czynności przez odpowiednie służby, przystąpimy do prac renowacyjnych. Stanowczo potępiamy takie akty wandalizmu. Tym bardziej jeśli dotyczy to miejsc szczególnie ważnych i wrażliwych dla naszej społeczności jak miejsca kultu religijnego – zaznaczył włodarz.

Wójt Deptuła odniósł się także do zamieszania wokół Jana Pawła II. Jest to efekt sugestii TVN24, jakoby przymykał on oczy na pedofilię w Kościele Katolickim.

W ślad za tym politycy Lewicy (i nie tylko) podjęli działania w celu „oczyszczenia przestrzeni publicznej” z pamiątek po polskim papieżu.
Z kolei projekt uchwały „w obronie dobrego imienia papieża przygotował klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Głosowało za tym 271 posłów.

Domagają się usunięcia patronatów Jana Pawła II. Co na to Kolbuszowa?

W tym gronie byli także przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, a więc środowiska politycznego wójta gminy Wadowice Górne.
– Z dumą czcimy i pielęgnujemy pamięć o naszym Honorowym Obywatelu Św. Janie Pawle II, który zawsze uczył szacunku i miłości do drugiego człowieka. Podkreślał on również wagę i wielką symbolikę krzyża – oświadczył Michał Deptuła.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.