Wilki w okolicach Przecławia? [ZOBACZ WIDEO]

Wilki w okolicach Przecławia? [ZOBACZ WIDEO]

W sieci pojawiło się krótkie nagranie wideo, na którym widzimy zwierzę podobne do wilka. Jak czytamy w opisie filmu – są to okolice wsi Podole, na terenie gminy Przecław.

Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi. Gdy zbliżają się do siedzib ludzkich, jest to przejaw ich naturalnego instynktu. Kierują się nim w poszukiwaniu pokarmu, a czasem jest to zwykła ciekawość.




Łupem wilków padają najczęściej owce i sarny. Rzadziej atakują konie, kozy czy daniele. Natomiast przed ludźmi odczuwają naturalny strach. Zdarza się, że mogą przyglądać się samochodom.

Mogą też podczas  spotkania przyglądać się nam dłuższą chwilę i nie uciekać od razu.

Jednak jak każde dzikie zwierzęta, mogą zachować się też w sposób trudny do przewidzenia. Robią tak, kiedy są prowokowane, chore lub zranione.




W powiecie mieleckim wilki najczęściej widziano na terenie leśnictw Ostrowy, Pateraki i Czajkowa.

Wczoraj na facebookowej stronie Spotted Mielec pojawiło się nagranie, sugerujące, że takie zwierzęta żyją też w okolicach wsi Podole.




Internauci wskazują jednak, że to nie wilk, a… wilczak czechosłowacki, czyli pies pasterski.




O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.