Wielkie święto na Solskiego i remis z Lechem Poznań

Lech wygrywa po błędach bramkarza Stali W[WIDEO]

Mielecka Stal sprawiła dziś dużą niespodziankę i zremisowała z Lechem Poznań. Nie byłoby tego, gdyby nie fenomenalna forma Rafała Strączka.

Mecz z Lechem Poznań był w Mielcu wielkim wydarzeniem. Na trybunach stadionu przy ulicy Solskiego zasiadł komplet publiczności.

Święto to od początku próbowali zepsuć piłkarze lidera Ekstraklasy, którzy dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Gospodarze bardzo skutecznie przeszkadzali poznaniakom. Inna sprawa, że w świetnej formie był bramkarz FKS. Rafał Strączek błysnął szczególnie w ostatniej doliczonej minucie meczu, kiedy to fenomenalnie, instynktownie zatrzymał bardzo groźne uderzenie rywala, utrzymując remis.

13. kolejka Ekstraklasy, piątek, 29 X 2021
Stal MielecLech Poznań 0:0
FKS: Rafał Strączek – Konrad Wrzesiński (63′ Jonathan de Amo), Mateusz Żyro (82′ Bożidar Czorbadżijski), Marcin Flis, Krystian Getinger, Mateusz Matras, Mateusz Mak (74′ Koki Hinokio), Maciej Urbański, Grzegorz Tomasiewicz (82′ Wiktor Kłos), Maksymilian Sitek (82′ Kamil Kościelny), Fabian Piasecki.

Radości z remisu nie krył trener Adam Majewski:

– Obiektywnie musimy się cieszyć, że zdobyliśmy jeden punkt. Lech w przekroju całego spotkania był drużyną lepszą. Nam zabrakło odwagi, szczególnie w pierwszej połowie, i niepotrzebnie się wycofaliśmy. Bojaźń była zbyt duża, na szczęście nie straciliśmy gola, bo wtedy mogłoby być różnie. W Mielcu produkują samoloty i helikoptery i my zaparkowaliśmy bardzo duży helikopter, który nas obronił. Zaliczamy kolejny mecz bez porażki, mimo że graliśmy z liderem – cieszył się opiekun mieleckiej Stali.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na wyjeździe z mistrzem Polski, Legią Warszawa. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (07.11), o godzinie 17:30.