Wielka GieKSa poległa w Mielcu

Piłkarze Stali Mielec wygrali dziś (17.09) na swoim stadionie z faworyzowaną GKS Katowice 3-2, do przerwy prowadząc aż 3-0. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu Dominika Sadzawickiego piłkę do bramki wepchnął kapitan FKS, Krzysztof Kiercz. W 33. minucie piękną akcję indywidualną golem zakończył Michał Janota. Pięć minut później padła kolejna bramka. Strzelił ją Dejan Djermanović.

Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat. Udało im się strzelić jedynak tylko dwie bramki. W 72. minucie na polu karnym GKS przewrócił się Maksymilian Banaszewski. Sędzia jednak uznał, że faulu nie było. Koniec końców piłkarze Stali wygrali po raz piąty w tym sezonie i z dorobkiem 17 punktów zajmują nadal piątą lokatę w tabeli I ligi, do liderującej Chojniczanki tracąc zaledwie dwa punkty.

Stal Mielec – GKS Katowice 3:2 (Kiercz 2, Janota 34, Djermanović 39)
FKS: Radosław Majecki, Dominik Sadzawicki, Krzysztof Kiercz, Rafał Grodzicki, Leandro, Krystian Getinger, Michał Janota, Arkadiusz Górka, Łukasz Wroński (61. Mateusz Gancarczyk), Dejan Djermanović (73. Piotr Marciniec), Maksymilian Banaszewski (90. Przemysław Lech). Widzów: 2978.