Walczyli z komuną, teraz będą mieli bezpłatne przejazdy autobusami MKS?
Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Miejską Komunikacją Samochodową w Mielcu (na mocy uchwał Rady Miasta) mają: dzieci do czwartego roku życia, seniorzy w wieku powyżej 70 lat, osoby niepełnosprawne z opiekunem, służby mundurowe, a także honorowi dawcy krwi.

Bardzo możliwe, że do tego grona wkrótce dołączą osoby posiadające status działacza opozycji antykomunistycznej lub status represjonowanej z powodów politycznych. Z wnioskiem o zwolnienie takich ludzi z odpłatności za przejazdy MKS wystąpiła grupa radnych.
– Uchwała ta nie niosłaby za sobą wielkich kosztów dla budżetu miasta, bo z informacji, jakie udało mi się uzyskać, na terenie Mielca jest kilkanaście osób, które kwalifikowałyby się do tych ulg – tłumaczy radna Barbara Tutro. – Byłaby to forma docenienia wkładu tych osób w walkę o wolną Polskę.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.