Ciężko chora nauczycielka z Mielca prosi o pomoc

Walcząca o życie nauczycielka z Mielca prosi o pomoc

Pani Basia jest nauczycielką nauczania początkowego. Od 1985 roku związana jest ze Szkołą Podstawową nr 11 w Mielcu. Niestety ostra białaczka szpikowa uniemożliwiła jej pracę w ukochanym zawodzie i przede wszystkim poważnie zagraża jej życiu

Nowotwór u pani Basi zdiagnozowano w styczniu 2019 r. Dzięki leczeniu farmakologicznemu choroba zaczęła się cofać. Teraz znów dała o sobie znać.
„Walczę o życie”

Kobieta jest obecnie poddawana chemioterapii, by mogła wrócić do zdrowia konieczny jest przeszczep komórek macierzystych od osoby niespokrewnionej.

– Bardzo tęsknię za moją pracą z dziećmi, za rodziną, wnukami. Kiedyś poświęcałam im cały mój czas. Teraz niestety walczę o życie w szpitalu. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o zarejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS. Dla Was to tylko chwila, ale dla mnie i innych chorych to może być całe życie – apeluje pani Basia.

Możesz pomóc

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu 1 do kilku milionów. Dlatego wielu pacjentów nie znajduje dawcy.
Dlatego tak ważna jest chęć pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku i na stronie DKMS, gdzie można zgłosić chęć wsparcia. W akcję pomocy dla pani Basi zaangażował się również Urząd Miasta.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.