W piątek wigilia dla samotnych
W piątek (23.12) o godzinie 16 na Placu Armii Krajowej w Mielcu odbędzie się wigilia dla samotnych. W specjalnie namiocie, ustawionym czekać będzie ok. 200 miejsc.

W programie są m.in.: występ artystyczny, słowo duszpasterskie, przełamanie się opłatkiem, posiłek i wspólne kolędowanie. Rok temu pierwsza miejska wigilia spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Wspólny posiłek spożyło ponad 100 samotnych mieszkańców.

– Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy. Każdy, kto był rok temu na miejskiej wigilii, ten z łatwością zrozumie, dlaczego ona jest tak bardzo ważna. Trzeba być dobrym człowiekiem  – tłumaczy inicjatywę prezydent miasta, Daniel Kozdęba.

– Chcemy, aby każdy uczestnik naszego spotkania skosztował tradycyjnych potraw wigilijnych i otrzymał świąteczną niespodziankę – mówi Iwona Ławruk, właścicielka Hotelu Iskierka, współorganizatorka wydarzenia. – Podczas ubiegłorocznej wigilii wsparło nas kilka lokalnych firm oraz organizacji za co serdecznie dziękujemy. Mam nadzieje, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej, a dzięki wspólnemu zaangażowaniu każdy poczuje magię świąt.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.