W mieleckim szpitalu można już odwiedzać pacjentów

Mielecki szpital w gronie najlepszych w Polsce

Szpital Specjalistyczny w Mielcu pozwolił na odwiedziny pacjentów. Wcześniej długo było to niemożliwe w związku z epidemią koronawirusa.

Decyzję w sprawie odwiedzin pacjentów dyrekcja lecznicy podjęła w porozumieniu z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Aby spotkać się z bliskim, trzeba jednak spełnić szereg określonych warunków.
Odwiedzający w szpitalu muszą przede wszystkim posiadać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 lub negatywy test antygenowy.

Pozostałe osoby mogą przybyć do lecznicy jedynie w sytuacjach, które uzasadniają konieczność spotkania pacjenta z bliską osobą. W tych przypadkach decyzję podejmuje kierownik danego oddziału.

Odwiedziny odbywają się po telefonicznym uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym lub dyżurnym, po akceptacji kierownika oddziału (numer telefonu jest na stronie www.szpital.mielec.pl).

Zaleca się odwiedziny w godzinach 11-18. Wchodzimy na teren szpitala przez wejście główne. Tam należy poinformować portiera o celu wizyty i przedstawić dokument potwierdzający szczepienie i ujemny wynik testu wraz z dokumentem tożsamości.
Odwiedzający jest zobowiązany do: założenia maski zakrywającej usta i nos, dezynfekcji rąk zaraz po wejściu na teren lecznicy, przed i po kontakcie z osobą odwiedzaną i przed wyjściem ze szpitala; utrzymywania dystansu półtora metra i pozostawanie w kontakcie jedynie z osobą odwiedzaną.

Czas odwiedzin nie powinien być dłuższy niż 15 minut. W przypadku sali wieloosobowej, jednocześnie może przebywać na niej jeden odwiedzający.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.