W Mielcu znikają JOW-y
Jesienne wybory samorządowe w Mielcu nie będą takie, jak cztery lata temu. Przede wszystkim znikną jednomandatowe okręgi wyborcze (tzw. JOW-y). Wrócimy do głosowania tzw. proporcjonalnego Do tej pory z każdego okręgu, a było ich 23, wybierano tylko jednego radnego. Teraz Mielec podzielony został na cztery ogromne obszary, które gwarantować będzie określoną liczbę mandatów.

Pierwszy z takich okręgów gwarantuje 6 mandatów w radzie i obejmuje osiedla: Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Niepodległości, Rzochów, Wojsław, Wolności i Żeromskiego. Okręg nr 2 to 6 mandatów i obejmuje osiedla Borek, Kilińskiego i Lotników. Okręg nr 3 – os. Kopernika, Kusocińskiego i Cyranka – 5 miejsc w radzie. Okręg nr 4 – os. Dziubków, Mościska, Smoczka, Smoczka I, Szafera – 6 mandatów.Od tego roku wydłużone zostaną również kadencje prezydenta i Rady Miasta z 4 do 5 lat. Wprowadzona zostanie też dwukadencyjność włodarzy miast i gmin.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.