W Mielcu alarm powodziowy odwołany. Północ powiatu mieleckiego jednak ciągle ze strachem patrzy w stronę Wisły

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?
Choć generalnie sytuacja na podtopionych terenach powiatu mieleckiego uległa poprawie, to wciąż nie brakuje miejsc, gdzie mieszkańcy ze strachem  oczekują rozwoju wypadków. Dotyczy to Wisły, a więc gmin w północnej części powiatu: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice.

W Mielcu jest już dużo lepiej. Wisłoka utrzymała się między wałami. W związku z tym na terenie miasta odwołano dziś alarm powodziowy. Trwa usuwanie skutków powodzi i liczenie strat.

W miniony weekend woda podtopiła gminę wiejską Mielec. Jeszcze gorzej było w gminie Przecław, gdzie w dalszym ciągu występują podtopienia budynków i gospodarstw. Ucierpieli m.in. mieszkańcy Białego Boru. W Izbiskach napierająca woda zerwała groble, sytuacja na szczęście została opanowana.
W gminie Czermin żywioł dotknął Breń Osuchowski i Dąbrówkę Osuchowską. W tej pierwszej wsi w sobotę (25.05) strażacy ewakuowali m.in. pasiekę.  Zanotowano również podtopienia budynków.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.