Uwaga. Nie pij wody. Stwierdzono „zakażenie świeżym kałem”

Uwaga mieszkańcy! Woda w Kiełkowie nie nadaje się do spożycia. Nawet po przegotowaniu. Może być jedynie używana tylko do celów sanitarnych prac porządkowych.
Informację o skażonej wodzie w Kiełkowie opublikował Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Mielcu po tym, jak w próbkach pobranych w tamtejszej Szkole Podstawowej stwierdzono obecność bakterii Enterokoków (zakażenie świeżym kałem). Mieszkańcy wsi nie zostali jednak zostawieni sami sobą.

Pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiełkowie podstawiona  została beczka z wodą zdatną do picia po przegotowaniu. Można ją nabierać do własnych pojemników.

Fot.: OSP Kiełków
Przypomnijmy, że w poniedziałek (18.11) w sieci wodociągowej Tuszyma, która zaopatruje w wodę całą gminę Przecław i część mieleckiego osiedla Rzochów (Ulica Kolejowa i Grabiowa), wykryto bakterie coli. Dziś jest nieco lepiej. Woda nadaje się już do spożycia, ale po kilkuminutowym przegotowaniu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.