Uprawiali konopie na siedmiu wielkich plantacjach koło Mielca [FILM]

Starszy mężczyzna uprawiał konopie w swoim ogródku
Policjanci z wydziału kryminalnego mieleckiej komendy rozbili grupę osób trudniących się przestępczością narkotykową. Mundurowi ujawnili: siedem plantacji konopi, 242 krzewy konopi, blisko 2,5 kg suszu marihuany, ponad 17 kg  przygotowanego do przetwarzania ziela konopi oraz sprzęt służący do uprawy, suszenia i wytwarzania gotowego narkotyku.

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 31 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Krakowa, a jeden (23-latek) natomiast zameldowany jest na terenie powiatu mieleckiego. Podczas zatrzymania stawiali opór. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzut uprawy konopi i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Na wniosek mieleckiej prokuratury, sąd zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni uprawiali konopie na siedmiu specjalnie przygotowanych plantacjach w Partyni w gminie Radomyśl Wielki. Każda była wyposażona w profesjonalny sprzęt, m.in. fotopułapki, sitka oraz wagi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 242 krzewy konopi oraz  blisko 2,5 kg suszu marihuany, zapakowanego m.in. w plastikowe worki i przygotowane do dalszego obrotu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.