Tragiczna śmierć młodego nauczyciela Zespołu Szkół w Rzemieniu. „Będziesz żył w naszych myślach i sercach”

Tragiczna śmierć młodego nauczyciela Zespołu Szkół w Rzemieniu. "Będziesz żył w naszych myślach i sercach"

Wczoraj w Kielcach doszło do wypadku, w którym zginęło dwie osoby. Jednym z nich był 29-letni Krzysztof Golba, nauczyciel Zespołu Szkół w Rzemieniu i absolwent tej placówki.

Tragedia rozegrała się w niedzielę (13.08), około godziny 16 na jednym ze skrzyżowań w Kielcach. Citroen zderzył się z autobusem.
Osobówką jechało dwoje mieszkańców powiatu mieleckiego: 29-letni kierowca i 70-letnia pasażerka.

Oboje zmarli: kobieta na miejscu, mężczyzna kilka godzin później w szpitalu. Jak się okazało tragicznie zmarły 29-latek to Krzysztof  Golba, nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Władysława Szafera w Rzemieniu.

Poinformowała dziś o tym sama placówka:
„Dał się poznać jako człowiek nietuzinkowy, o wyrazistej osobowości, zarówno w relacjach z kolegami jak i z uczniami. Kierował się w życiu zasadami, zawsze pozostawał sobą a jednocześnie był otwarty na problemy innych i pomocny w każdej sytuacji. Był ambitnym, twórczym i pełnym pasji młodym człowiekiem. Nie istniało dla niego stwierdzenie: „ To niemożliwe”. Był zawsze uśmiechnięty, energiczny i zarażał swoim optymizmem wszystkich wokół.

Krzysztof był wychowankiem naszej szkoły. Ukończył Technikum w zawodzie technik żywienie i usług gastronomicznych i to był kierunek, z którym związał swoją przyszłą karierę zawodową. Pracę w naszej szkole rozpoczął w 2019 roku mając kwalifikacje zdobyte na wydziale technologii żywności i żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Uczył przedmiotów zawodowych z pionu żywienia, prowadził zajęcia praktyczne oraz jako egzaminator przeprowadzał egzaminy specjalizacyjne. Dla swoich słuchaczy był niezaprzeczalnym autorytetem w dziedzinie żywienia i gastronomii. Był nie tylko teoretykiem ale także praktykiem i chętnie z uczniami eksperymentował i spędzał czas w kuchni pokazując swój kunszt kulinarny.

Organizował także wyjazdy szkoleniowe dla uczniów podnosząc tym samym jakość kształcenia. Był pasjonatem tej dziedziny i sam nieustannie dokształcał się na studiach podyplomowych, kursach oraz szkoleniach . Był także w trakcie studiów doktoranckich na wydziale technologii żywności i żywienia człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Sam odniósł wiele sukcesów oraz był ojcem sukcesów wielu uczniów, którzy zdawali egzaminy zawodowe.

W trosce o wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczniów, zmodyfikował programy nauczania. Był także aktywnym uczestnikiem unijnych projektów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wreszcie był także wychowawcą młodzieży.
Poznając świat, dobrze mieć przy sobie mentora, kogoś kto życzliwie ukierunkuje w działaniu, zwyczajnie podpowie jak rozwiązać problemy. Takim prawdziwym opiekunem i oddanym wychowawcą był Krzysztof, który pomimo młodego wieku doskonale wywiązywał się z tego zadania. Organizował wyjazdy integracyjne, spotkania i imprezy okolicznościowe. Poznawał i dbał o każdego ucznia z osobna, a w podzięce cieszył się ich zaufaniem, uznaniem i szacunkiem.

Niestety, jego życie pełne szczęścia, wypełnione aktywnością zawodową, realizowaniem pasji życiowych zostało przerwane niespodziewaną śmiercią. Pozostanie w naszej pamięci jako autorytet zawodowy, wspaniały kolega i przyjaciel, mądry, imponujący odwagą cywilną człowiek, kochający ludzi i świat. Będziesz żył w naszych myślach i sercach” – przekazuje ZS w Rzemieniu.O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.