Taniej na cmentarzu
To już przesądzone. Od 1 listopada nastąpi znaczna  obniżka opłat pogrzebowych i cmentarnych obowiązujących w cenniku usług na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

– To efekt sygnałów od mielczan, jakie otrzymywałem w ostatnim czasie. Po rozmowach i analizach z zarządcą naszego cmentarza, którym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, uznałem, że niektóre z opłat muszą się zmienić – mówi pełniący funkcję prezydenta Fryderyk Kapinos. – To bardzo ważne dla mieszkańców i dlatego podjęte zostały działania zmniejszające koszty części usług.
Przede wszystkim zlikwidowano różnicowanie opłaty za przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej. Z tego tytułu obniżka sięga nawet 60 proc. Do tej pory, w zależności od pory dnia, należało za to wnieść opłatę 390 zł lub 585 zł, a w niedziele i święta 780 zł netto. Nowa taryfa przewiduje ujednolicenie tych opłat do 310 zł. netto. Natomiast usługi cmentarne mają stanieć średnio o ok. 21 proc.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.