Szkoła nr 9 prosi o bieżnię

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu, ich rodzicie i nauczyciele apelują do władz miasta o budowę profesjonalnej bieżni lekkoatletycznej. Robią tak od co najmniej roku. 
Zwolennikiem inwestycji jest Jarosław Szczerba, przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta. – Projekt jest już gotowy, wiadomo ile by to kosztowało (110 tys. zł – od red.) – wylicza. – Ma to być bieżnia stumetrowa, czterotorowa zakończona miejscem do skoku w dal. Takie są założenia. 

 Innym argumentem za inwestycją jest to, że w skład SP nr 9 wchodzą oddziały Szkoły Mistrzostwa Sportowego. – Mamy tam dzieci trenujące lekkoatletykę, które odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej – podkreśla Szczerba. Prezydent Jacek Wiśniewski nie ma jednak dobrych wieści, ani dla Szczerby, ani dla szkoły nr 9: – Pieniędzy na budowę tam bieżni na pewno w 2020 r nie będzie – oświadczył.
Czytaj również

Bubel przy szkole nr 9 [ZDJĘCIA]
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.