Szamba w… centrum Mielca

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?

Może trudno w to uwierzyć, ale w centrum Mielca są domy, które nie mają kanalizacji sanitarnej i korzystają z… szamb. Chodzi o rejon ulicy bocznej od ulicy Wolności.
To wstyd dla nas wszystkich – mówił nam kilka tygodni temu Tomasz Bednarczyk, przewodniczący Rady Osiedla Kazimierza Wolności.Mieszkańcy są bardzo rozgoryczeni, czują się porzuceni przez miasto. Obiecaliśmy im, że zajmiemy się tą sprawą. Ci ludzie od ponad 20 lat czekają na kanalizację.

Boczna ulicy Wolności

I chyba się doczekają, bo magistrat „poszedł po rozum do głowy” i rozpoczął budowę tam sanitacji. – Lata starań mieszkańców, setki pism, spotkania, rozmowy i prośby, wszystko to przyniosło efekt – cieszy się Tomasz Bednarczyk. – Liczę, że po wybudowaniu kanalizacji, pojawi się tam też nowa nawierzchnia: asfaltowa lub brukowa – to bez znaczenia, ważne żeby droga nabrała cywilizacyjnego kształtu.
Podczas prowadzenia prac mieszkańcy zostaną pozbawieni dojazdu do swych posesji, będą musieli poruszać się pobliskim deptakiem. – Prosimy pieszych o wyrozumiałość wobec jadących tamtędy pojazdów – apeluje Bednarczyk. – Ludzie mają rozkopany dojazd do swoich posesji i muszą w ten sposób się poruszać.

Mamy to !!! Ruszyła budowa kanalizacji na terenie, części naszego Osiedla. Zwykła sprawa ale po ponad 20 latach to niebywały sukces. Kilka słów odnośnie realizowanej inwestycji, oraz apel do mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.Miasto Mielec, MPGK Mielec Rada Osiedla Kazimierza Wielkiego

Opublikowany przez Tomasz Bednarczyk Piątek, 25 października 2019

 
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

3 Komentarze

  1. A w Rzochowie też nie ma kanalizacji w części osiedla.
    Są też problemy z rozliczeniem ostatniej kanalizacji gdzie zbierano pieniązki ale jest brak rozliczenia społecznego komitetu kanslizacyjnego. Podobno jest nacisk aby nikt nie rozliczył tych pieniędzy bo piszy na …..kampanię wyborcza ale może to pogłoski?????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.