Stal zbroi się przed Ekstraklasą. Petteri Forsell hitem transferowym

Znany z atomowych strzałów i tendencji do nadwagi, Petteri Forsell związał się rocznym kontraktem z FKS Stal Mielec. Reprezentant Finlandii będzie występował z numerem 17 na koszulce, a nad Wisłokę został ściągnięty pewnie po to, by zastąpić Bartosza Nowaka.
Petteri Forsell ma 29 lat. Do Polski trafił w 2016 roku, gdzie w lutym podpisał kontrakt z Miedzią Legnica. Kolejnym jego klubem w naszym kraju była Cracovia Kraków. W sierpniu 2017 roku trafił do drużyny Örebro SK (Szwecja). Potem wrócił do Legnicy, gdzie przyczynił się do pierwszego awansu Miedzi do Ekstraklasy. Ostatnim przystankiem w karierze Forsella była Korona Kielce.

W Ekstraklasie zagrał w 51 spotkaniach strzelił 17 goli i zaliczył pięć asyst. Czy statystyki te poprawi w Mielcu? Oby! Przed nim ambitne zadanie, czyli zastąpienie Bartosza Nowaka, najlepszego piłkarza FKS w ostatnich latach. Forsell dołączył do drużyny, która przygotowuje się do sezonu w ośrodku Rado Resort w Woli Chorzelowskiej (potrwa do 13 sierpnia) Występuje z numerem 17 na koszulce.

Kadra Stali na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej

  • bramkarze: Michał Gliwa, Rafał Strączek, Mateusz Dudek, Karol Niemczycki
  • obrońcy: Łukasz Seweryn, Adrian Skrzyniak, Mateusz Żyro, Kamil Kościelny, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Wojciech Lisowski
  • pomocnicy: Maciej Domański, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Mateusz Mak, Grzegorz Tomasiewicz, Robert Dadok, Petteri Forsell
  • napastnicy: Kacper Sadłocha, Paweł Tomczyk, Łukasz Zjawiński.

Mielczanie trenują pod okiem nowego trenera Dariusza Skrzypczaka.

 

 
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.