Stal przegrywa z Wartą mecz o „sześć punktów”

Stal Mielec pechowo przegrywa z Pogonią Szczecin

Stal Mielec przegrała dziś bardzo ważny mecz z Wartą Poznań i niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej. Zdecydował  jeden gol.

Mecz z Wartą toczył się o „sześć punktów”. Obie drużyny walczą bowiem o utrzymanie i każdy punkt dla nich jest na wagę złota. Niestety, goście zadali cios już w 12. minucie.

Po stracie gola Stal starała atakować. Nie była jednak w stanie poważniej zagrozić poznaniakom. W 30. minucie Maciej Domański uderzył z rzutu wolnego, piłka minęła jednak bramkę o ponad metr.

Trzy minuty przed przerwą wyrównać powinien Przemysław Maj, ale, niestety, skiksował.

Po zmianie stron Stal dalej atakowała. Goście skupiali się na destrukcji, ale raz na jakiś czas przepuszczali groźne kontry. W ostatnich minutach miejscowi byli tak zdeterminowani, że zagrali trójką napastników. Jednym z nich został… Mateusz Matras.

Niewiele to jednak dało. Wynik meczu nie uległ zmianie i kolejna porażka Stali stała się faktem.

29. kolejka Ekstraklasy, sobota, 16 IV 2022
Stal MielecWarta Poznań 0:1
FKS: Rafał Strączek – Mateusz Żyro (78′ Dawid Kort), Mateusz Matras, Marcin Flis – Konrad Wrzesiński (65′ Dominik Steczyk), Arkadiusz Kasperkiewicz, Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger – Przemysław Maj (46′ Wiktor Kłos), Maciej Domański (86′ Bożidar Czorbadżijski) – Oskar Zawada

W następnej kolejce Ekstraklasy mielczan czeka bardzo trudne zadanie. Zagrają bowiem na wyjeździe z głównym pretendentem do walki o mistrzostwo Polski, Lechem Poznań. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (24.04), o godzinie 12:30.